INTERNATIONAL   KARATE   ASSOCIATION   POLAND

Karate-do.net.pl

AMERYKAŃSKIE STARTY ZAWODNIKÓW IKA POLAND

Początek jesieni to dla zawodników IKA POLAND intensywny czas szkoleń oraz startów w prestiżowych Turniejach Karate w Stanach Zjednoczonych. W tym roku reprezentacja International Karate Association Poland weźmie udział w 63. Turnieju Gwiazd Karate w Los Angeles oraz 53. Turnieju Mistrzów na Alasce (Faribanks).

     Już 23 września 2017, Shihan Jacek Chałupka, Shihan Krzysztof Chałupka, Sensei Marina Gerszewska, Sensei Jakub Juśkiewicz, wylatują do Los Angeles, aby 1 października 2017 na zaproszenie Amerykańskiej Organizacji Karate IKA z siedzibą w Los Angeles, wystartować w 63 Turnieju Gwiazd. Turniej ten rozgrywany jest w Kalifornii nie przerwanie od 1954 roku. Pomysłodawcą a zarazem organizatorem zawodów jest legendarny japoński mistrz karate, Soke Takayuki Kubota 10 dan, który w marcu 2018 roku odwiedzi Polskę. Sensei Jacek Chałupka, będzie bronił złotego medalu wywalczonego przed rokiem. Dwutygodniowy pobyt w Los Angeles, to także szkolenia z zakresu karate, kubo-jitsu oraz kubotanu pod czujnym okiem mistrza Kuboty oraz jego najlepszych uczniów (min. Val Mijailovic, Rod Kuratomi, czy Tatsuo Hirano.

Kolejnym startem w Stanach Zjednoczonych, będzie 53. Turniej Mistrzów Karate na Alasce w którym wezmą udział Shihan Jacek i Krzysztof Chałupka. Zawody odbędą się 14 października w drugim co do wielkości mieście w stanie Alaska – Faribanks. Turniej ten jest największą impreza karate w tej części Ameryki.

Dużym problemem dla zawodników z Polski może okazać się różnica temperatur pomiędzy słoneczna Kalifornią, gdzie temperatury o tej porze roku przekraczają 30 stopni, a Alaską z temperaturami poniżej zera.

Zmagania zawodników IKA POLAND, będzie można śledzić na FB.

Kategoria: