INTERNATIONAL   KARATE   ASSOCIATION   POLAND

Karate-do.net.pl

ZAWODY Z CYKLU "OPEN" - SZCZECIN, SŁOWACJA

Ostanie dwa tygodnie maja dla zawodników International Karate Association Poland, były bardzo intensywne. Wzięli oni udział w dwóch prestiżowych turniejach z cyklu „OPEN” (Polska-Szczecin, Słowacja-Bratysława), organizowane przez jedną z największych organizacji karate sportowego na świecie WUKF z bardzo mocną obsadą zawodników z zagranicy.

         W Szczecinie 7 maja, odbył się turniej z cyklu Polish Open 2017, który na starcie zgromadził blisko 300 zawodników z 11 krajów  ( Słowacja, Czech, Belgia, Niemcy, Rumunia, Anglia, Egipt, Algieria, Holandia, Francja, Polska). IKA POLAND reprezentowana była przez 7 zawodników (Jacek Chałupka, Marina Gerszewska Robert Ptasiński, Mateusz Grzyb, Michał Stępień, Filip Piróg, Olek Karczmarz), zdobywając trzy medale (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy).

         Dwa tygodnie później 20.05.2017, trzy osobowa seniorska reprezentacja International Karate Association Poland, wystartował w turnieju Slovakia Open 2017. Ponad 600 zawodników z piętnastu krajów Europy i Azji, osiem mat na których rozgrywano turniej, 50 sędziów zapowiadało bardzo wysoki poziom zawodów. I tak było! O wejściu do strefy medalowej decydowały różnice rzędu jednej dziesiątej punktu, natomiast o zdobyciu medalu niejednokrotnie dyspozycja dnia. Nasza reprezentacja stanęła na wysokości zadania zdobywając 4 medal (2 srebrne, 2 brązowe). Były to ostatnie starty kontrolne przed zbliżającym się Turniejem Gwiazd w Karate, który odbędzie się 1 października 2017 roku w Los Angeles.

Wyniki:

Polish Open Szczecin 2017

Jacek Chałupka – złoto (kata)

Marina Gerszewska – srebro (kata), brąz (kumite)

Galeria: pobierz

Slovakia Open – Bratysława 2017

Krzysztof Chałupka – srebro (kata open), brąz (kata stylowe)

Janusz Grzyb – srebro (kata open)

Robert Ptasiński – (kata open)

Galeria: pobierz

Kategoria: