INTERNATIONAL   KARATE   ASSOCIATION   POLAND

Karate-do.net.pl

64th KUBOTA ANNUAL ALL-STAR CHAMPIONSHIP & SEMINAR

       W dniach 21-25 marca 2018 roku, na zaproszenie braci Shihan Jacka i Krzysztofa Chałupka w Polsce przebywał jeden z największych Mistrzów Japońskiego Karate, Soke Takayuki Kubota, posiadający najwyższy stopień karate - 10 dan. Mistrz, twórca stylu Gosoku Ryu, przeprowadził cykl szkoleń, egzaminy na stopnie mistrzowskie oraz był gościem honorowym 64th Kubota Annual All-Star Karate Championship, którego organizowanie przekazał braciom Chałupka. Z Soke T. Kubotą przylecieli również jego uczniowie Kyoshi Rod Kurtatomi (7 dan) oraz Kyoshi Ted Bratakos (7 dan).

       W czwartek 22 marca, bracia Chałupka, odbyli indywidualną sesję treningową w Dojo IKA POLAND pod okiem mistrza T.Kuboty, który skupił się na doskonaleniu charakterystycznych technik stworzonego przez siebie stylu Gosoku-ryu (go-twardo, soku-szybko). Bracia praktykowali głównie kata, które w odróżnieniu od stylu Shotokan są bardzo skomplikowane i długie, a mnogość elementów w nich zawarta sprawie że niewiele osób na świecie opanowało wszystkie formy tego stylu.

       W piątek 23 marca, rozpoczęły się dwudniowe seminaria szkoleniowe poprzedzone specjalną zamkniętą sesją fotograficzną z udziałem Soke T. Kuboty, Kyoshi R. Kuratomi, T. Bratakos oraz braci Jacka i Krzysztofa Chałupka.  Pierwszy trening przeznaczony był głównie dla instruktorów International Karate Association Poland. Tematem przewodnim były techniki waza (kumite) typowe dla stylu Gosoku Ryu. W sobotę 24 marca Soke Takayuki Kubota, przeprowadził także specjalny trening dla dzieci w którym uczestniczyło ponad 120 młodych adeptów karate. Po zakończonym treningu kolejka po pamiątkowe autografy i zdjęcia  z mistrzem nie miała końca! Dzieci cierpliwie czekały, by otrzymać specjalną dedykację i … nikt nie wyszedł bez autografu!

       Sesja popołudniowa poświęcona była umiejętnością posługiwanie się kubotanem. Kubotan, to krótka pałeczka przy kluczach, opracowana w latach siedemdziesiątych przez Soke T. Kubota, głównie dla amerykańskiej policji. Obecnie kubotan zdobył popularność w kilkudziesięciu krajach na całym świecie i służy jako bardzo proste oraz skuteczne narzędzie do samoobrony.

      W niedzielę 25 marca, odbył się 64th Kubota Annual All-Star Karate Championship. Było to historyczne wydarzenie, ponieważ pierwsza edycja tego turnieju, odbyła się w Japonii (Tokio), a następnie aż do 2017 roku, zawody te rozgrywane były w Los Angeles. W 2017 roku Soke Takayuki Kubota, podjął decyzję, iż Turniej Gwiazd (All-Star), rozgrywany będzie w krajach aplikujących o jego organizację. Polska, została wybrana jako pierwszy kraj, w  którym odbędzie się turniej poza granicami USA, a bracia Chałupka otrzymali zaszczyt przygotowania tego jednego z najstarszych turniejów karate na świecie.  

     All-Star 2018, zakończył się wielkim sukcesem organizacyjnym. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach kumite (walka) i kata (technika), a zwycięzcy mogli poczuć się przez chwilę jak Chuck Noris, który wygrał ten turniej w 1967 roku w Los Angeles. Rangi turniejowi dodaje także bardzo wysoki poziom startujących w nim zawodników, poziom wiedzy sędziów oraz jego międzynarodowy charakter.

Wyniki egzaminu mistrzowskiego (dan)

1.Ignacy Marciniak – 1 dan

2. Karol Wójcik - 1 dan

3. Robert Ptasiński - 1 dan

4. Marcin Buben - 1 dan

5. Rafał Bąk – 1 dan

6. Mateusz Grzyb - 1 dan

7. Jakub Juśkiewicz – 2 dan

8. Krzysztof Skarzyński - 2 dan

9. Bartosz Rant – 3 dan

64th Kubota Annual All-Star Karate Championship 25.03.2018

Wyniki: pobierz

Zdjęcia: pobierz

Seminarium z Soke Takayuki Kubota 23-24.03.2018

Zdjęcia: pobierz

Mistrzowie: pobierz

INTERNATIONAL KARATE ASSOCIATION POLAND

INTERNATIONAL KARATE ASSOCIATION POLAND